Kucz Jan: Różnice pomiędzy wersjami

Z e-ncyklopedia
(foto)
(dr)
 
Linia 1: Linia 1:
==Kucz Jan (1952-), przewodnik kalwaryjski==
==Kucz Jan (1952-), przewodnik kalwaryjski==
[[Plik:Kucz Jan1.jpg|150px|thumb|left]]
[[Plik:Kucz Jan1.jpg|150px|thumb|left]]
Urodził się w Chełmie Śląskim 22 V 1952 w rodzinie Pawła i Agnieszki z domu Buchta. Miał czworo rodzeństwa: Irena, Agnieszka i dwoje chłopców (Piotra i Czesław) , którzy wcześnie zmarli. Po ukończeniu szkoły w l. 1966-2012 pracował w Hucie Metali Nieżelaznych w Szopienicach.  Był przewodnikiem kalwaryjskim, prowadząc pielgrzymki z Chełmu Śląskiego do Kalwarii Zebrzydowskiej w l. 1991-2011. W czasie służby wojskowej zdobył zawód metaloplastyka. Wykonał pozłacaną sukienkę dla cudownego obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz 3 korony z blachy mosiężnej niesione przez asysty z Cieszyna, Sławkowa i Chrzanowa podczas  procesji pogrzebu Matki Bożej  w piątek poprzedzający odpust Wniebowzięcia Matki Bożej. Od 2002 roku został powołany do odgrywania roli Apostoła Mateusza-celnika podczas Misterium Męki Pańskiej w Wielkim Tygodniu. W 2019 roku wykonał zbroje dla dwóch żołnierzy i zbroi dla Piłata, które są ubierane do odgrywania ról w misterium Kalwaryjskim. Żona  - Elżbieta, córka Magdalena, ukończyła studia teologiczne, jest przedszkolanką.  
Urodził się w Chełmie Śląskim 22 V 1952 w rodzinie Pawła i Agnieszki z domu Buchta. Miał czworo rodzeństwa: Irenę, Agnieszkę oraz Piotra i Czesława, którzy wcześnie zmarli. Po ukończeniu szkoły w l. 1966-2012 pracował w Hucie Metali Nieżelaznych w Szopienicach.  Był przewodnikiem kalwaryjskim, prowadząc pielgrzymki z [[Parafia Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim|Chełmu Śląskiego]] do [[Kalwaria Zebrzydowska|Kalwarii Zebrzydowskiej]] w l. 1991-2011. W czasie służby wojskowej zdobył zawód metaloplastyka. Wykonał pozłacaną sukienkę dla cudownego obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz 3 korony z blachy mosiężnej niesione przez asysty z Cieszyna, Sławkowa i Chrzanowa podczas  procesji pogrzebu Matki Bożej  w piątek poprzedzający odpust [[Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny|Wniebowzięcia Matki Bożej]]. Od 2002 roku został powołany do odgrywania roli [[Św. Mateusz Apostoł|Apostoła Mateusza-celnika]] podczas Misterium Męki Pańskiej w Wielkim Tygodniu. W 2019 roku wykonał zbroje dla dwóch żołnierzy i zbroję dla Piłata, które są ubierane do odgrywania ról w misterium Kalwaryjskim. Żona - Elżbieta, córka Magdalena, ukończyła studia teologiczne, jest przedszkolanką.  


==Bibliografia==
==Bibliografia==
Informacje własne.
Informacje własne.


{{Noty biograficzne}}
[[Kategoria:Biografie - K]]
[[Kategoria:Biografie - K]]

Aktualna wersja na dzień 19:46, 6 lut 2024

Kucz Jan (1952-), przewodnik kalwaryjski

Kucz Jan1.jpg

Urodził się w Chełmie Śląskim 22 V 1952 w rodzinie Pawła i Agnieszki z domu Buchta. Miał czworo rodzeństwa: Irenę, Agnieszkę oraz Piotra i Czesława, którzy wcześnie zmarli. Po ukończeniu szkoły w l. 1966-2012 pracował w Hucie Metali Nieżelaznych w Szopienicach. Był przewodnikiem kalwaryjskim, prowadząc pielgrzymki z Chełmu Śląskiego do Kalwarii Zebrzydowskiej w l. 1991-2011. W czasie służby wojskowej zdobył zawód metaloplastyka. Wykonał pozłacaną sukienkę dla cudownego obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz 3 korony z blachy mosiężnej niesione przez asysty z Cieszyna, Sławkowa i Chrzanowa podczas procesji pogrzebu Matki Bożej w piątek poprzedzający odpust Wniebowzięcia Matki Bożej. Od 2002 roku został powołany do odgrywania roli Apostoła Mateusza-celnika podczas Misterium Męki Pańskiej w Wielkim Tygodniu. W 2019 roku wykonał zbroje dla dwóch żołnierzy i zbroję dla Piłata, które są ubierane do odgrywania ról w misterium Kalwaryjskim. Żona - Elżbieta, córka Magdalena, ukończyła studia teologiczne, jest przedszkolanką.

Bibliografia

Informacje własne.