Proszyński Michał: Różnice pomiędzy wersjami

Z e-ncyklopedia
mNie podano opisu zmian
Linia 1: Linia 1:
== Proszyński Michał, prebendarz w Mysłowicach, kanonik katedralny ==
== Proszyński Michał, prebendarz w Mysłowicach, kanonik katedralny ==


Ks. Michał Proszyński nie rezydował zbyt często w Mysłowicach z racji pełnienia innych urzędów. Jednym z nich był kanonikat przy katedrze w Krakowie. Wizytator parafii ks. Dominik Lochman, dr obojga praw, kanonik i dziekan krakowski zapisał w protokole wizytacyjnym z dnia 8 listopada 1720, że ks. Proszyński był nie obecny w swoim domu. Wizytator zaznaczył, że [[ Prebenda św. Apostołów Filipa i Jakuba w Mysłowicach|prebendarz]] mieszka w wygodnym, nowym domu. Dom prebendarza wybudowany na początku XVII wieku przetrwał do 1850, kiedy to wybudowano nową prebendę istniejącą do dzisiaj. W 1720 ks. Proszyński zrzeka się prebendy na rzecz parafii w Sobótce.
Ks. Michał Proszyński nie rezydował zbyt często w Mysłowicach z racji pełnienia innych urzędów. Jednym z nich był kanonikat przy katedrze w Krakowie. Wizytator parafii ks. Dominik Lochman, dr obojga praw, kanonik i dziekan krakowski zapisał w protokole wizytacyjnym z dnia 8 listopada 1720, że ks. Proszyński był nieobecny w swoim domu. Wizytator zaznaczył, że [[ Prebenda św. Apostołów Filipa i Jakuba w Mysłowicach|prebendarz]] mieszka w wygodnym, nowym domu. Dom prebendarza wybudowany na początku XVII wieku przetrwał do 1850, kiedy to wybudowano nową prebendę istniejącą do dzisiaj. W 1720 zrzeka się prebendy na rzecz parafii w Sobótce.


== Bibliografia ==
== Bibliografia ==

Wersja z 23:14, 14 sty 2015

Proszyński Michał, prebendarz w Mysłowicach, kanonik katedralny

Ks. Michał Proszyński nie rezydował zbyt często w Mysłowicach z racji pełnienia innych urzędów. Jednym z nich był kanonikat przy katedrze w Krakowie. Wizytator parafii ks. Dominik Lochman, dr obojga praw, kanonik i dziekan krakowski zapisał w protokole wizytacyjnym z dnia 8 listopada 1720, że ks. Proszyński był nieobecny w swoim domu. Wizytator zaznaczył, że prebendarz mieszka w wygodnym, nowym domu. Dom prebendarza wybudowany na początku XVII wieku przetrwał do 1850, kiedy to wybudowano nową prebendę istniejącą do dzisiaj. W 1720 zrzeka się prebendy na rzecz parafii w Sobótce.

Bibliografia

J. Kudera, Historia parafii mysłowickiej, Mysłowice 1934, s. 147.