Polok Grzegorz: Różnice pomiędzy wersjami

Z e-ncyklopedia
Nie podano opisu zmian
(dr)
 
(Nie pokazano 4 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
== Polok Grzegorz (1963-), duszpasterz akademicki, adiunkt w Akademii Ekonomicznej w Katowicach ==
== Polok Grzegorz (1963-), duszpasterz akademicki ==
[[Plik:Polok Grzegorz.jpg|left|thumb|150px]]
Urodził się 1 stycznia 1963 w Lublińcu w rodzinie Mariana i Anny z d. Polok. Po ukończeniu szkoły podstawowej uczęszczał do pięcioletniego technikum budowlanego w Zespole Szkół Zawodowych w Częstochowie. W 1983 roku zdał maturę i zdobył specjalność: technik meliorant. W tym samym roku wstąpił do [[Śląskie Seminarium Duchowne|Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach]]. 13 maja 1989 przyjął święcenia kapłańskie. W tym samym roku na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie obronił pracę magisterską, zatytułowaną: '' Wpływ Odnowy w Duchu Świętym na życie chrześcijanina '' i uzyskał tytuł magistra teologii. W 1989 roku podjął studia specjalistyczne na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. W okresie tym pod kierunkiem ks. prof. dr hab. Władysława Kubika napisał pracę licencjacką, która nosiła tytuł: '' Znaczenie założeń Ruchu Odnowy w Duchu Świętym w procesie wychowania do dojrzałej wiary''. W 1993 roku na ATK uzyskał dyplom licencjata teologii praktycznej. Studia doktoranckie na powyższej uczelni rozpoczął w 1996 roku. W 2001 roku na podstawie przedstawionej rozprawy doktorskiej: '' Nauka o obecności i działaniu Ducha Świętego w Kościele w świadomości uczestników Ruchu Odnowy w Duchu Świętym'', pisanej pod kierunkiem ks. prof. dr hab. Zbigniewa Marka, uzyskał na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie stopień doktora nauk teologicznych.


Urodził się 1 stycznia 1963 w Lublińcu jako syn Mariana i Anny z d. Polok. Po ukończeniu szkoły podstawowej uczęszczał do pięcioletniego technikum budowlanego w Zespole Szkół Zawodowych w Częstochowie. W 1983 roku zdał maturę i zdobył specjalność: technik meliorant. W tym samym roku wstąpił do [[Śląskie Seminarium Duchowne|Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach]], które opuścił w 1989 roku, otrzymując 13 maja 1989 święcenia kapłańskie. W tym samym roku na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie obronił pracę magisterską, zatytułowaną: „Wpływ Odnowy w Duchu Świętym na życie chrześcijanina” i uzyskał tytuł magistra teologii. W 1989 roku podjął studia specjalistyczne na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. W okresie tym pod kierunkiem ks. prof. dr hab. Władysława Kubika napisał pracę licencjacką, która nosiła tytuł: „Znaczenie założeń Ruchu Odnowy w Duchu Świętym w procesie wychowania do dojrzałej wiary”. W 1993 roku na ATK uzyskał dyplom licencjata teologii praktycznej. Studia doktoranckie na powyższej uczelni rozpoczął w 1996 roku. W 2001 roku na podstawie przedstawionej rozprawy doktorskiej: "Nauka o obecności i działaniu Ducha Świętego w Kościele w świadomości uczestników Ruchu Odnowy w Duchu Świętym", pisanej pod kierunkiem ks. prof. dr hab. Zbigniewa Marka, uzyskał na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie tytuł doktora nauk teologicznych.  
Pracował jako wikariusz w [[Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach|parafii Wniebowzięcia NMP w Katowicach]] w latach 1989-1992 i 1999-2000, w [[Parafia św. Jerzego w Rydułtowach|parafii św. Jerzego w Rydułtowach]] w latach 1992-1995 oraz w [[Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Brynowie|parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Katowicach Brynowie]] (1995-1998). Od września 1998 do marca 1999 roku był na urlopie naukowym mieszkając w [[Parafia św. Michała Archanioła w Katowicach|parafii św. Michała Archanioła w Katowicach]]. Od 2000 roku jest duszpasterzem akademickim w [[Parafia Opatrzności Bożej w Zawodziu|parafii Opatrzności Bożej w Zawodziu]].


Pracował jako wikariusz w [[Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach|parafii Wniebowzięcia NMP w Katowicach]] w latach 1989-1992 i 1999-2000, w [[Parafia św. Jerzego w Rydułtowach|parafii św. Jerzego w Rydułtowach]] w latach 1992-1995 oraz w [[Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Brynowie|parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Katowicach Brynowie]] (1995-1998). Od września 1998 do marca 1999 roku był na urlopie naukowym mieszkając w parafii św. Michała Archanioła w Katowicach. Od 2000 roku jest duszpasterzem akademickim w [[Parafia Opatrzności Bożej w Zawodziu|parafii Opatrzności Bożej w Zawodziu]].
W latach 1995-1996 był promotorem prac dyplomowych pisanych na Kolegium Teologicznym w Katowicach. W latach 2001-2003 prowadził zajęcia dydaktyczne w punkcie konsultacyjnym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Katowicach, a w 2002 roku w Górnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości im. K. Goduli w Chorzowie.         
W latach 1995–1996 był promotorem prac dyplomowych pisanych na Kolegium Teologicznym w Katowicach. W latach 2001-2003 prowadził zajęcia dydaktyczne w punkcie konsultacyjnym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Katowicach, a w 2002 roku w Górnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości im. K. Goduli w Chorzowie.         


Członek Komisji ds. Duszpasterstwa Młodzieży oraz konsultor Komisji ds. Duszpasterstwa Rodzin II Synodu Archidiecezji Katowickiej.                             
Członek Komisji ds. Duszpasterstwa Młodzieży oraz konsultor Komisji ds. Duszpasterstwa Rodzin II Synodu Archidiecezji Katowickiej.                             

Aktualna wersja na dzień 15:35, 6 lip 2018

Polok Grzegorz (1963-), duszpasterz akademicki

Polok Grzegorz.jpg

Urodził się 1 stycznia 1963 w Lublińcu w rodzinie Mariana i Anny z d. Polok. Po ukończeniu szkoły podstawowej uczęszczał do pięcioletniego technikum budowlanego w Zespole Szkół Zawodowych w Częstochowie. W 1983 roku zdał maturę i zdobył specjalność: technik meliorant. W tym samym roku wstąpił do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. 13 maja 1989 przyjął święcenia kapłańskie. W tym samym roku na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie obronił pracę magisterską, zatytułowaną: Wpływ Odnowy w Duchu Świętym na życie chrześcijanina i uzyskał tytuł magistra teologii. W 1989 roku podjął studia specjalistyczne na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. W okresie tym pod kierunkiem ks. prof. dr hab. Władysława Kubika napisał pracę licencjacką, która nosiła tytuł: Znaczenie założeń Ruchu Odnowy w Duchu Świętym w procesie wychowania do dojrzałej wiary. W 1993 roku na ATK uzyskał dyplom licencjata teologii praktycznej. Studia doktoranckie na powyższej uczelni rozpoczął w 1996 roku. W 2001 roku na podstawie przedstawionej rozprawy doktorskiej: Nauka o obecności i działaniu Ducha Świętego w Kościele w świadomości uczestników Ruchu Odnowy w Duchu Świętym, pisanej pod kierunkiem ks. prof. dr hab. Zbigniewa Marka, uzyskał na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie stopień doktora nauk teologicznych.

Pracował jako wikariusz w parafii Wniebowzięcia NMP w Katowicach w latach 1989-1992 i 1999-2000, w parafii św. Jerzego w Rydułtowach w latach 1992-1995 oraz w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Katowicach Brynowie (1995-1998). Od września 1998 do marca 1999 roku był na urlopie naukowym mieszkając w parafii św. Michała Archanioła w Katowicach. Od 2000 roku jest duszpasterzem akademickim w parafii Opatrzności Bożej w Zawodziu.

W latach 1995-1996 był promotorem prac dyplomowych pisanych na Kolegium Teologicznym w Katowicach. W latach 2001-2003 prowadził zajęcia dydaktyczne w punkcie konsultacyjnym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Katowicach, a w 2002 roku w Górnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości im. K. Goduli w Chorzowie.

Członek Komisji ds. Duszpasterstwa Młodzieży oraz konsultor Komisji ds. Duszpasterstwa Rodzin II Synodu Archidiecezji Katowickiej.

W 2002 roku podjął pracę w Akademii Ekonomicznej im. K. Adamieckiego w Katowicach na stanowisku adiunkta w Katedrze Nauk Humanistycznych, która w 2008 roku została przekształcona w Katedrę Zarządzania Publicznego i Nauk Społecznych. W 2004 roku został pełnomocnikiem Rektora Akademii Ekonomicznej ds. Akademickich Warsztatów Pedagogicznych. Od kilku lat zajmuje się w pracy naukowej problematyką związaną z teologią pastoralną, etyką działalności gospodarczej, etyką w Public Relations, etosem nauczyciela akademickiego oraz problemami uzależnień. Jest autorem kilkunastu publikacji.

Bibliografia

Informacje przekazane przez ks. Grzegorza Poloka.