Łuczak Marek: Różnice pomiędzy wersjami

Z e-ncyklopedia
(nowe)
 
(uzupełnienie)
Linia 1: Linia 1:
==Ks. Marek Łuczak==
==Łuczak Marek (1972-2018)==


Urodził się 15 stycznia 1972 w Katowicach. Święcenia kapłańskie przyjął 10 maja 1997.  
Urodził się 15 stycznia 1972 w Katowicach. Był absolwentem Niższego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Studiował w [[Śląskie Seminarium Duchowne|Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach]]. Święcenia kapłańskie przyjął 10 maja 1997.  


Kapłan był m.in. konsultorem Rady ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski, delegatem Arcybiskupa Katowickiego ds. dialogu z Niewierzącymi, asystentem kościelnym Oddziału Okręgowego "Civitas Christiana", wiceprezesem częstochowskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.
Ks. Łuczak był m.in.: konsultorem Rady ds. Społecznych [[Konferencja Episkopatu Polski|Konferencji Episkopatu Polski]], delegatem Arcybiskupa Katowickiego ds. dialogu z Niewierzącymi, asystentem kościelnym Oddziału Okręgowego "Civitas Christiana", wiceprezesem częstochowskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.


Prowadził wykłady zlecone na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego, był profesorem na Wydziale Informatyki i Komunikacji UE, Górnośląskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Kard. Augusta Hlonda w Mysłowicach.
Prowadził wykłady zlecone na [[Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach|Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego]], był profesorem na Wydziale Informatyki i Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego i tamże kierownikiem Katedry Dziennikarstwa Ekonomicznego i Nowych Mediów. Wykładał także w Górnośląskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Kard. Augusta Hlonda w Mysłowicach.


Pracę w "Gościu Niedzielnym" rozpoczął w 2002 roku. W tym czasie był m.in. szefem działu religii, a od 2005 - kierownikiem "Gościa Katowickiego". Po "Gościu Niedzielnym" rozpoczął pracę w "Niedzieli", gdzie powierzono mu stanowisko sekretarza redakcji.
Pracę w [[Gość Niedzielny - tygodnik|"Gościu Niedzielnym"]] rozpoczął w 2002 roku. W tym czasie był m.in. szefem działu religii, a od 2005 - kierownikiem "Gościa Katowickiego". Po "Gościu Niedzielnym" rozpoczął pracę w Tygodniku Katolickim "Niedziela", gdzie był wieloletnim redaktorem, a następnie powierzono mu stanowisko sekretarza redakcji.
Był rezydentem w parafii św. Jana Nepomucena w Bytomiu. Z powodu nagłej choroby zmarł w nocy z soboty na niedzielę.
Rezydował w parafii św. Jana Nepomucena w Bytomiu. Zmarł 27 maja 2018 na skutek nagłej choroby.


==Bibliografia==
==Bibliografia==
za: [https://katowice.gosc.pl/doc/4761506.Zmarl-ks-Marek-Luczak]
za: [https://katowice.gosc.pl/doc/4761506.Zmarl-ks-Marek-Luczak]; Tygodnik Niedziela (dostęp: 27.05.2018).
 
{{Noty biograficzne}}
[[Kategoria:Biografie - Ł]]
[[Kategoria:Biografie - Ł]]
[[Kategoria:Naukowcy]]
[[Kategoria:Dziennikarze]]

Wersja z 14:41, 27 maj 2018

Łuczak Marek (1972-2018)

Urodził się 15 stycznia 1972 w Katowicach. Był absolwentem Niższego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Studiował w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach. Święcenia kapłańskie przyjął 10 maja 1997.

Ks. Łuczak był m.in.: konsultorem Rady ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski, delegatem Arcybiskupa Katowickiego ds. dialogu z Niewierzącymi, asystentem kościelnym Oddziału Okręgowego "Civitas Christiana", wiceprezesem częstochowskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Prowadził wykłady zlecone na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego, był profesorem na Wydziale Informatyki i Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego i tamże kierownikiem Katedry Dziennikarstwa Ekonomicznego i Nowych Mediów. Wykładał także w Górnośląskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Kard. Augusta Hlonda w Mysłowicach.

Pracę w "Gościu Niedzielnym" rozpoczął w 2002 roku. W tym czasie był m.in. szefem działu religii, a od 2005 - kierownikiem "Gościa Katowickiego". Po "Gościu Niedzielnym" rozpoczął pracę w Tygodniku Katolickim "Niedziela", gdzie był wieloletnim redaktorem, a następnie powierzono mu stanowisko sekretarza redakcji. Rezydował w parafii św. Jana Nepomucena w Bytomiu. Zmarł 27 maja 2018 na skutek nagłej choroby.

Bibliografia

za: [1]; Tygodnik Niedziela (dostęp: 27.05.2018).